LITPOLAGRO - PELLETS I BRYKIETY, Zboże, komponenty paszowe, nawozy, olej roślinny, pszenica konsumpcyjna, pszenica paszowa, żyto konsumpcyjne, jęczmień paszowy, jęczmień browarny, ziarno, kukurydza, rzepak, śruta sojowa, śruta słonecznikowa, makuch rzepakowy, DDGS kukurydziany, wysłodki buraczane, otręby, surowce paszowe, nawozy, nawozy NPK, olej rzepakowy surowy, olej rzepakowy rafinowane, olej słonecznikowy surowy.

LITPOLAGRO

     Zboże, komponenty paszowe, nawozy, olej roślinny, pszenica konsumpcyjna, pszenica paszowa, żyto konsumpcyjne, jęczmień paszowy, jęczmień browarny, kukurydza, rzepak, makuch rzepakowy.  
 
PELLETS I BRYKIETY
PELLETS I BRYKIETY
 
 
            PELLET
 
Pellets jest naturalnie czystym ekologicznie paliwem, pochodzi w 100% z drewna, słomy, lnu, torfu, roślin energetycznyh.
Pellets (odnawialne źródło energii) jest granulatem drzewnym, słomianym, roslinnym, torfowym pozyskiwanym na skutek przeróbki biomasy. Może to być różnego rodzaju surowiec: wióry, trociny, słoma zbóż, słoma rzepaku, rośliny energetyczne, torf itp. Surowiec jest zgniatany  przy niezwykle wysokim ciśnieniu. Dzięki temu uzyskujemy paliwo o bardzo dobrych własnościach energetycznych, które cechuje się dodatkowo niską zawartością wilgoci 8-12% oraz jest bardzo przyjazne dla środowiska.
Pelet jest zaliczany do paliw ekologicznych. W procesie jego spalania nie powstaje dodatkowa emisja CO2. Bardzo ważnym aspektem tego typu pozyskiwania energii cieplnej jest ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Słoma, która jest jednym z surowców wykorzystywanym do produkcji peletu, to biomasa zaliczana do odnawialnych źródeł energii (OZE). W trakcie jej spalania powstaje znikoma emisja gazów, a bilans obiegu dwutlenku węgla w przyrodzie jest zerowy. Należy podkreślić również fakt, że przy kotłach na pelet nie występują odpady, np. w postaci żużlu, jak w kotłach na węgiel. Popiół z peletu można stosować na polu jako nawóz mineralny, gdyż zawiera związki potasu, wapnia i fosforu.
Przede wszystkim Pellets jest źródłem energii odnawialnej, można go zaoferować zamiast oleju, gazu czy węgla, jest oszczędniejszy.
W dzisiejszych czasach rośnie zapotrzebowa-nie na nieszkodliwe, zdrowe i czyste źródła energii, a taki jest właśnie Pellets.
 
 
 
 Najbardziej popularne normy, na które powołują się producenci pelletu, sprzedając pellet to:
 

Dane

DIN 51731

DIN plus

Ö-Norm M 7135

SS 18 71 20

Kaloryczność

17,5-19,5MJ/kg

>18MJ/kg

>18MJkg

>16,9MJ/kg

Popiół

<1,5%

<0,5%

<0,5%

<1,5%

Wilgotność

<12%

<10%

<10%

<10%

 
 

  
Top! Top!
.